TEŞEKKÜRLER BİLİM ÇOCUK / THANK YOU BİLİM ÇOCUK

Öğretmenliğime, öğretmenlik katan bir dergiydi ilk başından beri Bilim  Çocuk. İki sene önce bir başka güzel özelliğini keşfettim canım dergimin. Üye olarak internet arşivine ulaşabiliyorsunuz! 1998 senesine ait dergilere veya günümüz sayılarına. Parmaklarınızın altındaki bilginin kocamanlığını hissediyor musunuz? Öyle bilgiler ki belirli yaş seviyelerine göre düzenlenmiş ve ilgi çekici hale getirilmiş. Çıldırmak mümkün değil, ilk üye olduğum gün gece 3′ e , 4′ e kadar arşivi incelediğimi gülerek hatırlıyorum. Şimdi çocuklar tuhaf birşey sorduğunda, örneğin hiç akla gelmeyecek bir böcek türü ağzımdan çıkıveriyor, öğrencilerimde bana uzaylıymışım gibi bakıyorlar, karizmama, karizma katıyorum! Sırrım Bilim Çocuk = ) O kadar kaynak taramaktan ister istemez bilgiler kafama doluşuyor = ) Bu kaynaktan etkinlik, ödev  hazırlamak o kadar zevkli ve sizi o kadar geliştiriyor ki! Şiddetle tavsiye ediyorum.

Birşey daha söyleyeceğim ağzınız açık kalacak; geçen sene okulda işlediğimiz ünite  planlarımızı dergiye gönderip, bizimle eş zamanlı konular çıkarmalarını talep etmiştik ve bizi kırmayıp kabul etmişlerdi, inanabiliyor musunuz? Artık bu kadar reklam yeter, zaten reklama hiç ihtiyacı yok!

Ama birşey daha söylemem lazım tamam son! Bir de bir konu ile ilgili mail atıldığında, onca işleri arasında hiç tanımadığı insanlara cevap yazacak kadar da alçak gönüllü çizerleri var bunlardan biri Pınar Hanım. Çok özel bir yeteneğe sahip olduğunu düşünüyorum ben. Kendisinin çok sevimli bir blogu var, onun da linki burada! Tıklamanızı tavsiye ederim! http://pinomino.blogspot.com/

Linki aşağıdadır, bazen linklerde sorun çıkabiliyor. Google’ a Bilim Çocuk yazıp, e-dergi tuşunu seçerseniz site sizi yönlendirecektir.

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/login.jsp

Bilgiyle ve sevgiyle kalın!

“Bilim Çocuk” was my favorite magazine since i first became a teacher. It has been adding so many things to my teaching. Two years ago, i discover another great characteristic of this magazine. You can become a member and then you are able to reach that huge archive on a site. The site has all years, 1998 through 2011. Can you imagine how much information/ data is under your fingertips? And the most important thing is, the data has been arranged for kids who are in a certain age and has been created in a very attractive way. I remember the day when i discovered that site. I didn’ t sleep until 3, 4 am = ) Nowadays, when kids ask  something strange, i know the answer generally, when i answer that strange questions, my students look to me like i am an alien = ) My secret is this magazine. I mean i spend hours for searching data and then all this data draw in to my mind unconsciously. I really recommend this site to you strongly!

I will tel you a last thing. Last year we sent our unit plans to this magazine administration and asked them if  it is possible to have something about our units according to our unit plan’ s time table. They accept it! Can you believe it? Ok, i will stop the advertising right now = )

you can find the link below

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/login.jsp

4 Comments

Filed under SÜPER DÜPER KİTAPLAR

4 responses to “TEŞEKKÜRLER BİLİM ÇOCUK / THANK YOU BİLİM ÇOCUK

 1. Sevgili Ayşegül, ne kadar güzel yazmışsın:D
  Bilim Çocuk dergisi için çizimlerimi yapmaya başlamadan önce tüm bunları okumak beni nasıl mutlu etti bilemezsin:D Blogunu hemen ekliyorum listeme.. hayırlı olsun:D sevgiler kocaman:D

 2. Yey yey yey = )
  İlk yorumu yaparak sitemi şereflendirdiniz Sevgili Pino = )
  Kucak dolusu hayal gücü gönderiyorum size = )

 3. eda

  hey hey süper
  bu dergiyi zevk alarak okuyorum sssssssssssssssüüüüüüüüüüüüüüppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr

 4. eda

  sizde zevk alarak okuyomusunuz arkadaşlar !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s